Gjestfriheten står i sentrum når den nye hotellsjefen besøker pasienthotellet. – Her blir det kjempefint og inntrykkene gir inspirasjon, sier Berit Alstad, som foreløpig bærer hjelm.
Alstad er nettopp ansatt som daglig leder, og 26. april er hun på plass for å forberede åpningen i september. I det nye pasienthotellet skal alle ha private klær. Ingen ting vil minne om sykehuskorridorer med ansatte i hvitt og pasienter i lys blått. Og det blir garantert ingen korridorpasienter.
– Vi skal skape en hyggelig atmosfære og satse på å gi mer privatliv enn i sykehuset, sier Berit Alstad, som blant sykehusets ansatte allerede har fått navnet "hotellsjefen". Hun snakker rolig og avslappet om oppgavene som ligger foran henne, men blikket er engasjert når vyene for pasienthotellet kommer på bordet.