Hopp til hovedinnhold

Mobiltelefon på vei inn i sykehuset

Ved St. Olavs Hospital er det forbud mot å bruke mobiltelefon på sykehusområdet, men dette skal nå vurderes. Rikshospitalet og Haukeland har sagt ja til mobiltelefon. Ullevål opprettholder forbudet, mens Universitetssykehuset Nord-Norge vil gjøre en vurdering i løpet av året.

Stig Koteng som er leder ved medisinsk-teknisk avdeling, St. Olavs Hospital, setter i disse dager ned et utvalg som skal vurdere dagens forbud.
– Jeg er kjent med at det finnes dokumentasjon på at medisinteknisk utstyr ikke skades av mobiltelefonbruk, sier han. For min del kan fjerning av forbudet forseres. Men for å være på den sikre siden skal utvalget gjennomgå dokumentasjonen fra forskningen rundt mobiltelefonbruk i sykehuset før endelig råd gis til ledelsen.


Stig Koteng sier at det kan etableres sikkerhetssoner på ca 1 meter i kritiske områder som for eksempel i operasjons- og intensivenheter.
Den sosiale bruken av mobiltelefon i sykehuset overlater Koteng til andre å vurdere.
–Vi skal vurdere den medisintekniske sikkerheten, så får andre ivareta kjøreregler for den sosiale bruken av mobiltelefon.

Tilbakemelding på denne siden

Publisert: 04.02.2009 13:48

Frode Nikolaisen

Bookmark and Share

Følg St. Olavs Hospital:

Facebook

Twitter

Vimeo

Flickr

Blogg


RSS nyheter fra St. Olav Hospital RSS nyheter fra St. Olavs Hospital

RSS pressemeldinger fra St. Olav Hospital RSS: pressemeldinger fra St. Olavs Hosital


Redaksjonen består av kommunikasjonsavdelingen ved sykehuset. 

Kommunikasjonsrådgiver
Christina Yvonne Olsen

Kommunikasjonsrådgiver
Frode Nikolaisen  

Ansvarlig redaktør
Kommunikasjonssjef
St. Olavs Hospital
Marit Kvikne


Leter du etter bilder av og fra sykehuset?
Sjekk ut vår konto på Flickr:

www.flickr.com