Fra og med denne uke har alle ansatte ved Orkdal Sanitetsforenings Sjukehus (OSS) tilgang til intranettet ved St. Olavs Hospital. Dette skjer i forbindelse med at OSS og St. Olavs Hospital skal fusjonere 1. januar 2004.
Rundt årsskiftet vil OSS også bli å finne på www.stolav.no
– Dette har vært et ønske fra de ansatte, og vi er glade for at det nå blir virkelighet, sier informasjonssjef ved OSS, Hege Husby Talsnes. OSS sine egne sider er ikke prioritert eller videreutviklet den senere tid ettersom vi uansett skulle på nett med St. Olavs Hospital. Jeg er glad for at intranettet Kilden endelig er tilgjengelig ute i Orkdal. Det har vært et savn for sykehuset å ikke ha hatt fungerende elektroniske informasjonskilder, og de ansatte har etterlyst denne muligheten. Det er klart det er en enorm kilde til informasjon også for våre ansatte.
Samme arbeidsplass
En god del informasjon har mest betydning for sykehuset på Øya, men en del faglig og praktisk informasjon gjelder begge lokaliteter. I tillegg kan jo ansatte på Øya og i Orkdal begynne å forberede seg på å bli én organisasjon. Pr 1. januar 2004 er fusjonen en realitet og to arbeidsplasser blir til én.
– Med ulik geografisk plassering er det kanskje enda viktigere å utnytte de muligheter slike informasjonskilder gir, sier Hege Husby Talsnes. Her er du ikke avhengig av å være på samme sted for å få tilgang til samme informasjon.