Hopp til hovedinnhold

Utstilling på Nedre Elvehavn

Det nye universitetssykehuset stiller seg til skue i "Åpenrommet" på Nedre Elvehavn. Hver ettermiddag fram til slutten av oktober er det mulig å stikke innom for se, prate og spørre.

 

- Utstillingen består blant annet av mange fargerike plakater som til sammen skriver ordene "St. Olav" og "Helse", for å vise at hovedsaken er det sykehuset som blir utviklet og den helsegevinsten pasientene oppnår, ikke byggeprosjektet, sier informasjonssjef i Helsebygg Midt-Norge, Arve-Olav Solumsmo. Inne i det romslige glasshuset viser vi fram modeller, bilder, brosjyrer og video. Det kan også bli råd med en kopp kaffe.

 

Utover i oktober legges det  opp til aktiviteter rundt utstillingen slik at det blir mer å se på for de som går forbi eller kommer innom.
- Nå i uke 43 står Den norske kreftforening (tirsdag), Landsforeningen for slagrammede (onsdag), Landsforeningen for Hjerte- og lungesyke (torsdag) , Norges Revmatikerforbund (fredag) og Norges handikapforbund (lørdag) med forskjellige aktiviteter og medlemsinformasjon, forteller Solumsmo.

De som sitter der kan selvsagt ikke svare på alt, men da kan du skrivespørsmålet ditt på et ark og få svar senere. Gode spørsmål kommer også igjen på nettsidene under overskriften "ofte stilte spørsmål".

Tilbakemelding på denne siden

Publisert: 29.01.2009 10:09

Christina Yvonne Olsen

Bookmark and Share

Følg St. Olavs Hospital:

Facebook

Twitter

Vimeo

Flickr

Blogg


RSS nyheter fra St. Olav Hospital RSS nyheter fra St. Olavs Hospital

RSS pressemeldinger fra St. Olav Hospital RSS: pressemeldinger fra St. Olavs Hosital


Redaksjonen består av kommunikasjonsavdelingen ved sykehuset. 

Kommunikasjonsrådgiver
Christina Yvonne Olsen

Kommunikasjonsrådgiver
Frode Nikolaisen  

Ansvarlig redaktør
Kommunikasjonssjef
St. Olavs Hospital
Marit Kvikne


Leter du etter bilder av og fra sykehuset?
Sjekk ut vår konto på Flickr:

www.flickr.com