Hopp til hovedinnhold

Tre minutters stillhet 5. januar kl 1200

Regjeringen oppfordrer til tre minutters stillhet over hele landet onsdag 5. januar fra kl. 12.00. St. Olav ønsker å følge oppfordringen.

Regjeringen oppfordrer til tre minutters stillhet over hele landet onsdag 5. januar fra kl. 12.00. St. Olav ønsker å følge oppfordringen. 

- Jeg ber om at ansatte følger oppfordringen fra Regjeringen om tre minutters stillhet i sykehuset der det er mulig og medisinsk forsvarlig, for å minnes ofrene i tsunamien, sier administrerende direktør Roar Arntzen.

Meldingen fra Regjeringen
Regjeringen har i dag besluttet å oppfordre til at det holdes tre minutters stillhet over hele landet onsdag 5. januar fra kl. 12.00, samtidig med at dette skjer i landene i Den europeiske union. Det vil bli flagget på halv stang fra alle offentlige bygninger også denne dagen. Dette gjøres for å minnes ofrene for flodbølgekatastrofen i Sør-Asia, og for å uttrykke solidaritet med befolkningene i de berørte landene.Regjeringen oppfordrer alle som har mulighet, til å slutte opp om disse markeringene.
 
 

Tilbakemelding på denne siden

Publisert: 28.01.2009 09:40

Christina Yvonne Olsen

Bookmark and Share

Følg St. Olavs Hospital:

Facebook

Twitter

Vimeo

Flickr

Blogg


RSS nyheter fra St. Olav Hospital RSS nyheter fra St. Olavs Hospital

RSS pressemeldinger fra St. Olav Hospital RSS: pressemeldinger fra St. Olavs Hosital


Redaksjonen består av kommunikasjonsavdelingen ved sykehuset. 

Kommunikasjonsrådgiver
Christina Yvonne Olsen

Kommunikasjonsrådgiver
Frode Nikolaisen  

Ansvarlig redaktør
Kommunikasjonssjef
St. Olavs Hospital
Marit Kvikne


Leter du etter bilder av og fra sykehuset?
Sjekk ut vår konto på Flickr:

www.flickr.com