Hopp til hovedinnhold

Sykefraværet ned

Sykefraværet er ved utgangen av august 8,9 prosent mot 9,1 i fjor. – Jeg er imponert over den innsats ansatte har gjort for å omstille St. Olav det siste året, og jeg er ydmyk og glad for at sykefraværet samtidig går ned, sier styreleder Nils Kvernmo. 

Ser man på tallene isolert for august så viser det et sykefravær på 7,9 prosent. Det er en jevn nedgang fra januar hvor fraværet fra på 9,6 prosent. I august i fjor var tallet 9,3. Det er fortsatt store variasjoner mellom klinikkene; fra 2,9 til 13,5 prosent.

I omstillingsperioden har det også vært jobbet aktivt i hele sykehuset for å møte kravene i Arbeidstilsynets "God-vakt"-kampanje fra 2005. Her har St. Olav blant annet hatt et pålegg om å redusere ubalansen mellom oppgaver og tilgjengelige ressurser. De viktigste tiltakene er at det nå er etablert HMS-grupper og månedlige møter mellom ledere og verneombud på alle nivå i sykehuset.

AMU har nå gått igjennom dette arbeidet og rapporterer at de ser en positiv utvikling. Samtidig poengterer AMU at man må ikke lene seg tilbake, men fortsette dette arbeidet systematisk.

Statistikk for sykefravær ble presentert på dagens styremøte.

Tilbakemelding på denne siden

Publisert: 28.09.2007 12:16

Christina Yvonne Olsen

Bookmark and Share

Følg St. Olavs Hospital:

Facebook

Twitter

Vimeo

Flickr

Blogg


RSS nyheter fra St. Olav Hospital RSS nyheter fra St. Olavs Hospital

RSS pressemeldinger fra St. Olav Hospital RSS: pressemeldinger fra St. Olavs Hosital


Redaksjonen består av kommunikasjonsavdelingen ved sykehuset. 

Kommunikasjonsrådgiver
Christina Yvonne Olsen

Kommunikasjonsrådgiver
Frode Nikolaisen  

Ansvarlig redaktør
Kommunikasjonssjef
St. Olavs Hospital
Marit Kvikne


Leter du etter bilder av og fra sykehuset?
Sjekk ut vår konto på Flickr:

www.flickr.com