Hopp til hovedinnhold

Varslet konflikt ved St. Olav

Det er meldt plassfratredelse for 93 ansatte ved St. Olavs Hospital fra mandag morgen 22. januar. De fleste av disse er leger.

Ledelsen ved sykehuset er nå i ferd med å vurdere dispensasjonssøknader for å sikre at streiken ikke rammer liv og helse. Barn, kreftsyke, psykisk syke og øyeblikkelig hjelp skal skjermes ved en eventuell streik fra mandag.
– I løpet av helga håper vi å ha oversikt over konsekvensene for pasientbehandlingen, forteller fungerende sjeflege Inger Williams.

Pasienter blir varslet
Sjeflegen sier at de pasienter som vil bli berørt av streiken vil bli kontaktet pr telefon så snart det lar seg gjøre.
Pasienter og pårørende som har spørsmål bes kontakte sin aktuelle avdeling på det telefonnummer som står oppgitt i innkallingsbrevet.

Det er NAVO som har mottatt melding om plassfratredelse for 93 medlemmer av Akademikerne helse fra mandag 22. januar 2007 kl 0600.

For mer informasjon:
Fungerende sjeflege Inger Williams, telefon 416 64 348

Fredag 19. januar 2007 kl 1245

NAVO
Akademikerne

Tilbakemelding på denne siden

Publisert: 18.01.2007 13:07

Christina Yvonne Olsen

Bookmark and Share

Følg St. Olavs Hospital:

Facebook

Twitter

Vimeo

Flickr

Blogg


RSS nyheter fra St. Olav Hospital RSS nyheter fra St. Olavs Hospital

RSS pressemeldinger fra St. Olav Hospital RSS: pressemeldinger fra St. Olavs Hosital


Redaksjonen består av kommunikasjonsavdelingen ved sykehuset. 

Kommunikasjonsrådgiver
Christina Yvonne Olsen

Kommunikasjonsrådgiver
Frode Nikolaisen  

Ansvarlig redaktør
Kommunikasjonssjef
St. Olavs Hospital
Marit Kvikne


Leter du etter bilder av og fra sykehuset?
Sjekk ut vår konto på Flickr:

www.flickr.com