Kreftforeningen har utviklet et nytt kurstilbud for kreftpasienter og pårørende, med fokus på hvordan man lettere håndterer hverdagen med alvorlig kreftsykdom.
Christina Yvonne Olsen
Telefon 975 48 580
Uavhengig av kreftdiagnose og sykdomsforløp kan deltagerne melde seg på sammen, eller hver for seg. Utveksling av erfaringer med andre i lignende situasjoner er lagt stor vekt på.
Hensikten med kurset er å gi kunnskap om tankene som kommer med en alvorlig kreftdiagnose, og hvordan de påvirker oss. Kurset gir kjennskap til metoder for lettere å håndtere hverdagen.
«Når livet bestemmer seg for å ta en u-sving inn i et nytt og truende landskap beveger du deg inn i det ukjente. Enten du er pasient eller pårørende. Du vet kanskje ikke hvor ferden ender – og det er lett å oppleve tap av kontroll.»
Dette er noe av hva kreftpasienter og pårørende forteller om i møte med oss.
Les på kreftforeningen.no om Livslyst - når det røyner på
Kurset er gratis og går over fem samlinger à tre timer - totalt 15 timer. Det gjennomføres i to omganger i løpet av våren 2009 i Tromsø, Trondheim og Oslo.
Første kurs: Hver mandag fra 2. til 30. mars
Andre kurs: Hver mandag fra 20. april til 18. mai
(klokkeslett oppgis ved påmelding)
Kontakt Kreftforeningen på telefon 800 48 210 for påmelding, eller send e-post til kreftlinjen@kreftforeningen.no dersom du har spørsmål om kurset.