Avdeling for ortopedi har to sengerposter ved Orkdal Sjukehus, A3O og B3O.
Avdelingen har til sammen seks operasjonsstuer. Fem i 2.etasje og en dagkirurgisk operasjonsstue i 1. etasje der det utføres planlagte ortopediske operasjoner.På hovedoperasjon er det en stue for protesekirurgi, en stue for andre rene operasjoner, en ..
Preoperativ poliklinikk kirurgi:Pasienter som skal få utført større kirurgiske inngrep eller som har mange tilleggssykdommer tas i mot ved preoperativ poliklinikk vel en uke før operasjonen. Denne poliklinikken holder til ved de respektive sengepostene ..
Her vil det komme mer informasjon til deg som skal ha dagkirurgiske inngrep ved Orkdal Sjukehus. ..
Sengepost B3 har 14 senger for generell kirurgi og 12 ortopediske senger. På sengeposten ligger pasienter som har fått utført: - hofteoperasjoner- kneoperasjoner- tarmoperasjoner De fleste operasjonene er planlagte inngrep, men vi har i tillegg ..
Sengepost A3 er en 5-døgnspost som er åpen fra 07.00 mandag morgen til kl. 20.00 fredag kveld. Her blir både kirurgiske og ortopediske pasienter behandlet. På A3 er det sju senger til ortopediske pasienter, sju senger til kirurgiske pasienter og ..
St. Olavs Hospital HF Orkdal sjukehus tilbyr effektiv hofte- og kneprotesekirurgi med vekt på rask rehabilitering og pasienten i fokus.
Dette er et tilbud til alle som trenger ny hofte- eller kneprotese. Ved bruk av standardiserte pasientforløp tilbyr Orkdal Sjukehus pasientene effektive operasjoner med mindre bruk av bedøvelse og vekt på rask restitusjon og rehabilitering.
Pasientene sendes etter operasjon til Fosen Distriktsmedisinske senter, som er en spesialisert opptreningsenhet.
I pasienthandboka.no kan du lese mer om hofteproteser og kneproteser.
Tilbakemelding på denne siden
Publisert: 25.11.2008 13:54 Oppdatert: 05.01.2011 15:32
Randi Marie Rosvold
Orkdal Sjukehus