Bli en av oss
Nysgjerrig på hvordan det er å jobbe på St. Olavs hospital?
Vi er alltid på jakt etter nye medarbeidere, innen alt fra helse og forskning til vaskepersonell, vektere og personer med teknisk, økonomisk eller administrativ kompetanse.
Med nye Da Vinci 5 får kirurgene ved St. Olavs hospital enda bedre hjelp i operasjonsstua. Målet er tryggere og mer presis kirurgi for pasientene.
Da Vinci 5 er nå tatt i bruk ved St. Olavs hospital. Da Vinci-robotene er utviklet for kikkhullskirurgi og har vært i bruk ved sykehuset i 16 år.
Den nye modellen er Intuitives femte generasjon robotassisterte kirurgiske system. Teknologien gjør det enklere å utføre avansert kirurgi, og kan bidra til færre komplikasjoner og kortere operasjonstid.
Nå er både Orkdal sjukehus og Øya i gang med de nye robotene.
Overlege i gynekologi Anne Kristine Juul Engebretsen er godt fornøyd med at robotene er på plass
-Det er et steg videre i utviklingen og det blir enklere å operere. Når teknologien utvikler seg, utvikler vi oss også.